opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • nesill
    Classic
    • 2014
    • 14

    Zamieszczone przez OrsonTSI

    Jaki miales problem z TS850 bo mnie tez dopadł problem z jednej odpadły 2 lamelki a druga dziwnie sie niby przecieła scianka boczna....

    a myslales o takich:
    http://allegro.pl/4x-205-55r16-p-con...895735681.html
    Chcę kupić na miejscu, ponoć te point S którę podrzuciłeś zbierają słabe noty, sprzedawca powołuje się na test z 2012roku jednak tam był testowany inny rozmiar 15cali, a 16cali ma zupełnie inne parametry.

    Co do continentali to po 2tys. km, zaczęły wyć na delikatnym deszczu lub na mokrym, na początku myślałem, że turbo pada gdyż wyły jak przyśpieszałem. Potem wyły już i na mokrym i na suchym powyżej 50km/h. Okazało się, że z prawą przednią coś było nie tak. Wymieniono mi 2 z przodu, no ale kosztowało to mnie sporo nerwów, odsyłanie pakowanie i po odbiorze przez sprzedawcę, napisał mi, że czekają na dostarczenie karty gwarancyjne, choć w zestawie który mi dostarczono nic nie było poza FVAT.
    Ogólnie trochę telefonów, trochę znajomości prawa + ogromny upór doprowadził do uznania reklamacji po 3tygodniach.
    Oczywiście co do karty gwarancyjnej miałem rację, po prostu na magazynie z którego wysyłane były opony (gdzieś pod Krakowem) mieli chwilowe braki kart lub problemy z drukarką nie wiem dokładnie bo sami motali się w zeznaniach, ale przeprosili i dalej sprawa potoczyła się w miarę sprawnie.
    Dlatego chcę kupić w Białymstoku i w przypadku reklamacji oszczędzić sobie czasu, nerwów i pieniędzy.

    Komentarz

    • endryu
      RS
      • 2006
      • 3773
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      Panowie a jakie zdanie, opinie macie o Michelin 205/55/R16 do standardowej jazdy :idea:
      Bo o "michałach" nie ma za dużo spostrzeżeń. Bardzo dobrze mi się jeździło na Pilot Primacy w w/w rozmiarze :idea: (przykład http://www.oponex.eu/content/images/...t-primacy.jpeg )
      -Energy Saver + http://www.michelin.pl/opony/michelin-energy-saver-plus
      -Primacy 3 http://www.michelin.pl/opony/michelin-primacy-3
      -Pilot Sport 3 http://www.michelin.pl/opony/michelin-pilot-sport-3
      -Primacy HP http://www.michelin.pl/opony/michelin-primacy-hp
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz

      • D2mian
        Rider
        • 2010
        • 551
        • Toyota
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        Ja mogę polecić z czystym sumieniem Unniroyal RainSport 3. Jeźdżę obecnie na takich i lepiej się spisują przy obecnych temperaturach niż zimówki. Generalnie kleją się asfaltu jak szalone Cena nie zabija bo za 16/205/55 płaciłem 1000zł z dostawą do domu
        120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

        Smarowanie zapewnia

        Komentarz

        • Agamek12
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 9935
          • Ford

          Koledzy, co gdzie założyć: Bridgestone Turanza T001 i Uniroyal RainExpert. Oba komplety 215/55/16, oba bez rantu chroniącego felgę, oba około 5-6mm bieżnika, oba z początku 2012r, ale Uniroyal bardziej miękki.
          Które z przodu, które z tyłu w Passacie 170KM?
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz

          • D2mian
            Rider
            • 2010
            • 551
            • Toyota
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            Te z lepszym bieżnikiem na przód 15 do paska? Uni miękki ale za to trzyma w zakrętach jak szatan :diabelski_usmiech
            120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

            Smarowanie zapewnia

            Komentarz

            • OrsonTSI
              Rider
              • 2010
              • 715
              • Volkswagen
              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

              Zamieszczone przez D2mian
              Te z lepszym bieżnikiem na przód 15 do paska? Uni miękki ale za to trzyma w zakrętach jak szatan :diabelski_usmiech
              czemu lepsze na przod ?
              OII 1,4 TSI Elegance

              KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

              Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

              Komentarz

              • Agamek12
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 9935
                • Ford

                D2mian, pomyłka, oczywiście 16"...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz

                • kowal 2002
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 5161

                  Zamieszczone przez OrsonTSI
                  a ile wytrzymuja? bo ja nowy komplet w 2 lata załatwilem ale tlumacze to tym ze cieszylem sie nowym autem teraz mam zestaw 4 letni i jest troche lepiej.

                  najwieksza wada S001 co jest w/g twoich obserwacji ?
                  U mnie też max dwa sezony ale bez oszczędzania :diabelski_usmiech . Ale w sumie nie ma się co spodziewać dużych przebiegów, bo to opona już prawie sportowa i chyba nawet od nowości ma lekko niższy bieżnik niż normalne oponki.
                  Jedyna "wada" to głośność - ale przy tak twardej oponce 225 niczego innego się nie spodziewałem.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz

                  • D2mian
                    Rider
                    • 2010
                    • 551
                    • Toyota
                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                    OrsonTSI, bo to ośka? A lepsze opony daje się na oś napędową, tak bynajmniej ja bym zrobił
                    120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                    Smarowanie zapewnia

                    Komentarz

                    • OrsonTSI
                      Rider
                      • 2010
                      • 715
                      • Volkswagen
                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                      i tu sie nie zgodze bo tył jak ucieka to kicha sie robi a jesli umiesz operowac gazem to wyciagniesz auto z poslizgu, kiedys bawilem sie tak na torze Kielce i wtedy na własnej skorze zobaczylem wyzszosc takiego rozwiazania, to ze przod jest gorszy i slabiej zahamuje to nic bo przod ma strefy zgniotu a jesli wpadasz w poslizg i tył wyprzedza przod to kicha bo uderzenie boczne jest o wiele bardziej niebezpieczne
                      OII 1,4 TSI Elegance

                      KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                      Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                      Komentarz

                      • gusiak11
                        L&K
                        • 2013
                        • 1362
                        • Ford

                        Zamieszczone przez OrsonTSI
                        to ze przod jest gorszy i slabiej zahamuje to nic bo przod ma strefy zgniotu
                        A jak Ci wypadnie na ulice dziecko za piłką albo matka z wózkiem to co powiesz ze lepsze opony miałeś na tylnej osi żeby Cię d...a nie wyprzedziła na mokrym łuku pokonywanym za szybko :?
                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                        Komentarz

                        • OrsonTSI
                          Rider
                          • 2010
                          • 715
                          • Volkswagen
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          Zamieszczone przez gusiak11
                          Zamieszczone przez OrsonTSI
                          to ze przod jest gorszy i slabiej zahamuje to nic bo przod ma strefy zgniotu
                          A jak Ci wypadnie na ulice dziecko za piłką albo matka z wózkiem to co powiesz ze lepsze opony miałeś na tylnej osi żeby Cię d...a nie wyprzedziła na mokrym łuku pokonywanym za szybko :?
                          matka siedzi z tyłu, tak powiedział........ sam sobie odpowiedziales na pytanie: za szybko tez mozesz wtedy jechac i lepsze opony tez nie wyhamują.....

                          piszac to podpieram sie własnym doswiadczeniem a nie wyczytanym na forach i w gazetkach motoryzacyjnych...... rozmawialem tez o tym z Hołkiem, Kuzajem, Wiślakiem, Kajtem i chłopakami z SJS kiedy bywałem na torach i podnosiłem swoje doswiadczenie za kólkiem.
                          OII 1,4 TSI Elegance

                          KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                          Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                          Komentarz

                          • leszekmw
                            RS
                            • 2005
                            • 5356

                            VIKING jest ok . to opona z continentala.
                            ewentualnie dębica , jest cicha .
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez OrsonTSI
                              i tu sie nie zgodze bo tył jak ucieka to kicha sie robi a jesli umiesz operowac gazem to wyciagniesz auto z poslizgu, kiedys bawilem sie tak na torze Kielce i wtedy na własnej skorze zobaczylem wyzszosc takiego rozwiazania, to ze przod jest gorszy i slabiej zahamuje to nic bo przod ma strefy zgniotu a jesli wpadasz w poslizg i tył wyprzedza przod to kicha bo uderzenie boczne jest o wiele bardziej niebezpieczne
                              Typowo egoistyczne myślenie... Ważne, że mi d**y na zakręcie nie zarzuci jak będę zap******ał, bo wolę uderzyć w kogoś przodem niż bokiem :roll: A zwolnić na zakręcie i w razie potrzeby mieć krótszą drogę hamowania to nie łaska, bo przecież mam strefy zgniotu wiec po co

                              Zresztą uważam, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać i opony powinno się kupować tylko po 4 sztuki i najlepiej opony Premium a nie jakieś chińskie sh*ty, żeby zaoszczędzić 200 zł za komplet na 2-4 lata.

                              [ Dodano: Pon 23 Mar, 15 11:08 ]
                              Zamieszczone przez endryu
                              Panowie a jakie zdanie, opinie macie o Michelin 205/55/R16 do standardowej jazdy :idea:
                              Bo o "michałach" nie ma za dużo spostrzeżeń. Bardzo dobrze mi się jeździło na Pilot Primacy w w/w rozmiarze :idea: (przykład http://www.oponex.eu/content/images/...t-primacy.jpeg )
                              -Energy Saver + http://www.michelin.pl/opony/michelin-energy-saver-plus
                              Mam Energy Saver, bo takie dali z fabryki i powiem tak: dosyć twarde, wytrzymałe (obstawiam na 50 - 70 tys km) i rzeczywiście obniżają spalanie (w porównaniu do GY Ultragrip 9 spalanie niższe o ok. 0,5 - 1 litr w zależności od warunków). Co do głośności to nie są zbyt ciche, ale też nie szumią za bardzo w kabinie na autostradzie

                              Komentarz

                              • OrsonTSI
                                Rider
                                • 2010
                                • 715
                                • Volkswagen
                                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                Typowo egoistyczne myślenie... Ważne, że mi d**y na zakręcie nie zarzuci jak będę zap******ał, bo wolę uderzyć w kogoś przodem niż bokiem :roll: A zwolnić na zakręcie i w razie potrzeby mieć krótszą drogę hamowania to nie łaska, bo przecież mam strefy zgniotu wiec po co

                                ale tu nie chodzi o zapie.... tylko o to jaki jest problem z gorszym ogumieniem z tylu jesli mamy naped na przod, piszac to nie mowie ze mamy zapie.... i myslec o sobie tylko jak trudno jest oszukac prawa fizyki z takim ogumieniem jesli nie mamy duzego doswiadczenia w prowadzeniu auta. Kiedy przesadzimy i nie wyhamujemy to jakos sie uda ( strefy, poduchy ) a przy udezeniu bocznym szanse maleja.......
                                OII 1,4 TSI Elegance

                                KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                Komentarz

                                • Agamek12
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2006
                                  • 9935
                                  • Ford

                                  Jeszcze jedno: czy na felgę 6,5" mogę założyć oponę 205? Internet mówi że tak.
                                  I drugie: czy spadek spalania paliwa przy oponie 205 będzie w stosunku do opony 215 zauważalny?
                                  Bo tak się zastanawiam czy nie wywalić opon 215 i nie założyć 205...
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz

                                  • OrsonTSI
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 715
                                    • Volkswagen
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    Zamieszczone przez Agamek12
                                    Jeszcze jedno: czy na felgę 6,5" mogę założyć oponę 205? Internet mówi że tak.
                                    I drugie: czy spadek spalania paliwa przy oponie 205 będzie w stosunku do opony 215 zauważalny?
                                    Bo tak się zastanawiam czy nie wywalić opon 215 i nie założyć 205...
                                    a w homologacji masz 205 ?
                                    OII 1,4 TSI Elegance

                                    KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                    Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                    Komentarz

                                    • slawciol
                                      Rider
                                      • 2014
                                      • 263

                                      Felunek 17" ET 45, opony215/50 r17 do O2FL będzie ok?
                                      czarna perła

                                      Komentarz

                                      • Agamek12
                                        RS
                                        S_OCP Member
                                        • 2006
                                        • 9935
                                        • Ford

                                        Zamieszczone przez OrsonTSI
                                        Zamieszczone przez Agamek12
                                        Jeszcze jedno: czy na felgę 6,5" mogę założyć oponę 205? Internet mówi że tak.
                                        I drugie: czy spadek spalania paliwa przy oponie 205 będzie w stosunku do opony 215 zauważalny?
                                        Bo tak się zastanawiam czy nie wywalić opon 215 i nie założyć 205...
                                        a w homologacji masz 205 ?
                                        No właśnie tu jest śmiesznie. Highline ma standardowo 215, a w kopii homologacji dla mojego auta jest wpisane 205...
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz

                                        • leszekmw
                                          RS
                                          • 2005
                                          • 5356

                                          a takie coś teraz miałem..na lato jak w sam raz... :szeroki_usmiech






                                          [ Dodano: Wto 24 Mar, 15 18:05 ]
                                          Agamek12, jak chcesz to załóż sobie 205/60/16 ale będzie brzydko wyglądał..na 215 jednak lepiej . spadku zużycia nie zauważysz .
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz

                                          • zepter00
                                            RS
                                            • 2008
                                            • 2304

                                            Będzie jeszcze śnieg czy nie będzie? Oto jest pytanie. Zdążę zmienić to pewnie na Wielkanoc będzie 5 cm śniegu
                                            Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                            "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                            Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                            Komentarz

                                            • Andrzej.P
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1516
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Będzie jeszcze śnieg czy nie będzie?
                                              Nie będzie

                                              Dzisiaj w obu autach założyłem letnie zestawy :szeroki_usmiech Teraz zimówki umyć, do wyważenia i na stojak
                                              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                              Komentarz

                                              • mani0
                                                Rider
                                                • 2008
                                                • 643

                                                Panowie - wiem, że było, ale "pomuszcie"... Rozmiar 205/55R16
                                                Kto kupił, kto jeździ, niech dorzuci 5 groszy:
                                                1. BARUM BRAVURIS 3HM made in germany - 826,00
                                                2. KLEBER DYNAXER HP3 - 880,00
                                                3. UNIROYAL RAINSPORT 3 2015 - 959,00
                                                4. DĘBICA PRESTO 91H 2015 - 850,00
                                                5. DUNLOP SPORT BLURESPONSE 91H 2015 - 999,00
                                                6. Kormoran Runpro b3 91H - 680,00 - te to nawet w stonce sprzedają...

                                                Więcej typów nie mam. Jazda głównie po mieście - raczej spokojnie. Wszystkie do odebrania osobiście u mnie na wsi. Kolejność typów przypadkowa.

                                                Komentarz

                                                • majuDJ
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 464

                                                  Brałbym w tej kolejności
                                                  DUNLOP SPORT BLURESPONSE 91H 2015 - 999,00
                                                  UNIROYAL RAINSPORT 3 2015 - 959,00
                                                  KLEBER DYNAXER HP3 - 880,00
                                                  BARUM BRAVURIS 3HM made in germany - 826,00
                                                  DĘBICA PRESTO 91H 2015 - 850,00
                                                  Kormoran Runpro b3 91H - 680,00
                                                  http://www.euromove.pl

                                                  Komentarz

                                                  • szmoła
                                                    Classic
                                                    • 2011
                                                    • 39
                                                    • Seat
                                                    • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                                                    Witam,



                                                    .................................................. .................................................. ...........................
                                                    Klasa budżet :?

                                                     Accelera
                                                     Barum
                                                     Dayton
                                                     Dębica
                                                     Infinity
                                                     Kormoran
                                                     Matador
                                                     Nankang
                                                     Sava
                                                     Zeetex
                                                    -------------

                                                    Klasa średnia :wink:

                                                     BFGoodrich
                                                     Falken
                                                     Firestone
                                                     Fulda
                                                     Hankook
                                                     Kleber
                                                     Kumho
                                                     Semperit
                                                     Toyo
                                                     Uniroyal
                                                    -------------

                                                    Klasa premium uchar

                                                     Bridgestone
                                                     Continental
                                                     Dunlop
                                                     Goodyear
                                                     Michelin
                                                     Nokian
                                                     Pirelli
                                                     Vredestein
                                                     Yokohama

                                                    .................................................. .................................................. ............


                                                    Pozostałe marki :P

                                                     Cooper
                                                     Fortuna
                                                     General
                                                     Goodride
                                                     Minerva
                                                     Nexen
                                                     Platin
                                                     Riken
                                                     Rockstone
                                                     Sailun

                                                    .................................................. .................................................. .........................


                                                    Miłego wyboru

                                                    polecam bo używam: DUNLOP SP Sport Fastresponse 205/55 R16 91 W

                                                    Opony Dunlop SP Sport Fastresponse w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź opinie o Dunlop SP Sport Fastresponse i dokonaj zakupu!

                                                    :kciukgora

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...